BEP działa lepiej niż antywirus

Skuteczniejszy niż antywirus. Jak działa BEP?

 

W naszej świadomości ochrona poczty, podobnie jak antywirus, jest absolutnie niezbędna. Problem polega jednak na tym, że za główny problem związany z pocztą uznaje się spam, a jednocześnie uważa się, że przed autentycznymi i poważnymi zagrożeniami i tak chroni oprogramowanie antywirusowe. Czy to prawda?

 

Brutalna prawda

Zła wiadomość jest taka, że atakujący doskonale zdają sobie sprawę z takich właśnie, dość naiwnych przekonań użytkowników. To zaś sprawia, że świetnie wiedzą oni, że muszą się trochę postarać (ale tylko trochę), by ominąć standardowe zabezpieczenia.

 

Przy okazji warto zburzyć jeszcze jeden mit, bo to przekonanie niestety dalej jest żywe u wielu użytkowników. Celem atakującego nie jest zarażenie komputera wirusem, celem są jak zwykle pieniądze. Będzie więc chodziło na przykład o phishing i okradzenie konta lub ransomware i wyłudzenie okupu. Można to osiągnąć, w ogóle nie używając wirusa. Jest zaskakująco wiele znacznie prostszych i efektywniejszych możliwości. Oznacza to, że program antywirusowy tak naprawdę nie będzie miał czego wykryć.

 

W czym pomoże Ci BEP firmy Group-IB?

BEP to rozwiązanie zaprojektowane głównie z myślą o profesjonalnej ochronie Twojej poczty e-mail. Poza ochroną antywirusową, Business Email Protection automatycznie wykrywa i blokuje:

  • oszustwa,
  • phishing,
  • złośliwe załączniki,
  • ataki polegające na podszywaniu się pod ważne osoby (BEC),
  • przejęcie konta (ATO) i wiele innych zagrożeń.

 

Technologia analizy wstecznej umożliwia przeklasyfikowanie obiektów i adresów URL, które stały się szkodliwe i usunięcie ich ze skrzynek pocztowych zaraz po dostarczeniu.

 

Jak to działa?

Odpowiedź jest prosta: symuluje się sytuację, w której mail jest otwierany przez odbiorcę, który klika linki zawarte w wiadomości, odpisuje itd. W ten sposób łatwo wychwycić niebezpieczeństwo. Wszystko odbywa się oczywiście w (testowym) środowisku wirtualnym na tak zwanej platformie detonacyjnej. Rozwiązanie jest zaawansowane technologicznie i zużywa sporą część zasobów, więc zanim mail tam trafi, wykorzystywana jest bazy wiedzy Group-IB, żeby sprawdzić, czy taki przypadek (podobny mail) nie był analizowany już wcześniej. Jeśli tak – oprogramowanie zareaguje jeszcze szybciej.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak profesjonalnie zabezpieczyć swoją pocztę e-mail i ochronić się przez phisingiem i ransomware? Skontaktuj się z naszymi doradcami i poznaj pełnię możliwości BEP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *