NoweLogoDAG
Login

Odkryj nowy poziom wsparcia z Unified Risk Platform Group-IB

Nie daj się zaskoczyć. Odkryj nowy poziom wsparcia z Unified Risk Platform Group-IB

Cyberprzestępcy są coraz bardziej skuteczni, działają w przemyślany i rozbudowany sposób. Uzyskują coraz lepsze wyniki, utrudniając zespołom do spraw cyberbezpieczeństwa skuteczną obronę domen. Nawet najlepsi specjaliści na rynku cyberzagrożeń potrzebują dzisiaj wsparcia. Cybergen śpieszy z pomocą i wprowadza Unified Risk Platform Group-IB

Wsparcie na wysokim poziomie

Platforma Group-IB pozwala organizacjom na przeciwdziałanie cyberzagrożeniom

Nie jest tajemnicą, że krajobraz cyberzagrożeń się zintensyfikował. Zagrożenia są zorganizowane i profesjonalne, a gangi zajmujące się oprogramowaniem ransomware zlecają pierwszy krok swoich działań brokerom dostępu początkowego. Ten podział pracy okazał się opłacalny dla cyberprzestępców, ponieważ nielegalna sprzedaż początkowego dostępu do organizacji wzrosła w zeszłym roku o 204%. 

Koszty, których chcesz uniknąć

Ataki cybernetyczne również powodują coraz większe szkody. W niedawno opublikowanym przez Group-IB raporcie Ransomware Uncovered średnie żądanie okupu wzrosło o 45% w 2021 roku. I nie tylko oprogramowanie ransomware stało się bardziej wyrafinowane, nasiliła się również forma  oszustwo jako usługa. Cyberprzestępcy opracowują i sprzedają narzędzia do tworzenia oszustw, które mogą ominąć popularne systemy monitorowania.
W rzeczywistości tempo cyberprzestępczości przyspiesza, co coraz bardziej utrudnia firmom zarządzanie cyberryzykiem.

Optymalizacja ochrony w czasie rzeczywistym z Unified Risk Platform

Zespoły ds. bezpieczeństwa stają przed coraz większym wyzwaniem polegającym na identyfikacji konkretnych zagrożeń, z jakimi się spotykają, jak się przed nimi bronić i jak reagować natychmiast w przypadku incydentu. Niedokładne lub nieaktualne informacje będą skutkować niewłaściwymi zabezpieczeniami, nieoptymalnym ustalaniem priorytetów zarządzania podatnościami, fałszywymi alarmami przytłaczającymi zespoły operacyjne i powolnym czasem reakcji na rzeczywiste incydenty związane z bezpieczeństwem.

Aby sprostać tym nowym wyzwaniom, Group-IB opracowała Unified Risk Platform, kompleksowy zestaw rozwiązań, które rozumieją profil zagrożeń każdej organizacji i optymalizują ochronę przed nimi w czasie rzeczywistym. Sercem Unified Risk Platform jest pojedynczy olbrzymi zbiór informacji o przeciwnikach Group-IB (nazywamy go jeziorem danych – Data Lake), który jest największy i najbogatszy w branży. Każdy produkt i usługa w skonsolidowanym pakiecie zabezpieczeń Group-IB jest wzbogacony o informacje pochodzące z Data Lake, co umożliwia im odpieranie ataków wymierzonych w organizację i zmniejszenie ryzyka organizacyjnego.

Nowy wymiar danych wywiadowczych

Unified Risk Platform gromadzi i przetwarza w czasie rzeczywistym szeroką gamę danych wywiadowczych z różnorodnych źródeł. Tylko w ten sposób można zapewnić najlepszą ochronę przed naruszeniami, oszustwami lub nadużyciami marki. Każde rozwiązanie Group-IB jest zasilane przez platformę SaaS, zapewniając najlepszą w swojej klasie wydajność w każdym przypadku użycia.
Aby uzyskać jak najpełniejsze zrozumienie zagrożeń cybernetycznych, Group-IB gromadzi najszerszy w branży zakres danych wywiadowczych, obejmujący 60 rodzajów źródeł w 15 kategoriach, przedstawionych poniżej.

 

zrodla

 

Dane są gromadzone przez i wyłącznie dla Group-IB, co zapewnia klientom bezprecedensowy wgląd w szkodliwe działania. Surowe dane są przekształcane w przydatne informacje wywiadowcze i dodawane do jeziora danych Group-IB, które zapewnia najbardziej kompletny i szczegółowy w branży wgląd w podmioty zajmujące się zagrożeniami.

Wspomniane jezioro danych zostało zbudowane przy użyciu unikalnych technologii i wysoko wykwalifikowanych zespołów analityków. Ponad 100 patentów, w tym innowacyjne algorytmy uczenia maszynowego, systemy monitorowania behawioralnego i detektory neuronowe. Technologia i analityka są stale udoskonalane przez najnowocześniejsze badania, naukę i modelowanie prowadzone przez dedykowane zespoły analityczne Group-IB obejmujące 11 dyscyplin cyberbezpieczeństwa.

Zunifikowana Platforma Ryzyka Group-IB

Rozwiązania Group-IB zostały zbudowane w celu wspierania organizacji w różnych sytuacjach. Architektura modułowa umożliwia organizacjom elastyczne wdrażanie, w razie potrzeby. Szereg gotowych integracji i interfejsy API umożliwiają Unified Risk Platform proste ulepszanie dowolnego istniejącego ekosystemu bezpieczeństwa. Jeśli organizacja potrzebuje specjalistycznego wsparcia, dostępny jest kompleksowy pakiet usług Group-IB – w dowolnym celu, od jednorazowych szkoleń grupowych lub reagowania na incydenty, po wykrywanie i reagowanie w ramach zewnętrznego zarządzania.  Wydajność każdego rozwiązania Group-IB jest zoptymalizowana dzięki unikalnym odkryciom zaimplementowanym w jeziorze danych Unified Risk Platform.

Rozwiązania Group-IB dla Twojego biznesu

Platforma Unified Risk Platform, która zasila portfolio rozwiązań Group-IB, została opracowana w celu obsługi kluczowych przypadków i problemów spotykanych w działaniach organizacji zapewniających bezpieczeństwo. Rozwiązania te można szybko wdrożyć, zapewniając dodatkową warstwę bezpieczeństwa o wymiernie lepszych wynikach.

  • Analiza zagrożeń Group-IB zapewnia dogłębny wgląd w zachowania przeciwników. Analiza zagrożeń została niezależnie oceniona jako taka, która daje 10% wzrost wydajności zespołu w porównaniu z alternatywnymi dostawcami, a w studium przypadku wygenerowała 339% zwrotu z inwestycji.
  • Według badania przeprowadzonego przez analityków,Group-IB Managed XDRumożliwia organizacjom reagowanie o 20% szybciej na zagrożenia.
  • Group-IB Digital Risk Protection pozwala organizacjom zmniejszyć ryzyko nadużyć marki, piractwa, wycieków danych i nie tylko dzięki najlepszej w swojej klasie ochronie. Grupa IB została przetestowana jako wykrywanie pirackich treści średnio w ciągu 30 minut i usuwanie 80% treści w ciągu 7 dni.
  • Ochrona przed oszustwami została obliczona przez konsultantów w celu zmniejszenia odsetka przypadków fałszywie dodatnich oszustw o ​​20% i umożliwienia wykrywania i zapobiegania od 10% do 20% większej liczby prób oszustwa. Ponadto Group-IB zidentyfikowała 30% więcej oszustw związanych z jednorazowymi hasłami.
  • Attack Surface Management w sposób ciągły analizuje zasoby zewnętrzne, w celu identyfikacji ukrytych zasobów IT, zapomnianej infrastruktury, błędnych konfiguracji i innych ukrytych zagrożeń. W ramach Unified Risk Platform, rozwiązanie zapewnia widok powierzchni ataku z perspektywy aktora zagrożenia, dzięki czemu słabe punkty mogą być szybko i proaktywnie eliminowane.
  • Business Email Protection chroni firmową pocztę e-mail nawet przed wyrafinowanymi atakami. Rozwiązanie monitoruje wskaźniki naruszenia bezpieczeństwa, identyfikuje złośliwe markery behawioralne i wyodrębnia artefakty w celu zidentyfikowania podejrzanych wiadomości e-mail, zanim dotrą do miejsca przeznaczenia.

Group-IB realizując swoje usługi, również korzysta z możliwości Unified Risk Platform. Nasi analitycy oraz inżynierowie, wykorzystują najnowsze informacje z tej platformy.

 

Chcesz zbudować prawdziwe i efektywne wsparcie dla swojego zespołu? Zależy ci na optymalizacji pracy nad cyberbezpieczeństwem? Szukasz nowoczesnej ochrony, która da ci wiedzę, z pomocą której ochrona domen będziesz jeszcze skuteczniejsza? Skontaktuj się z naszymi ekspertami i przekonaj się, jak możesz wykorzystać Unified Risk Platform dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *